Blog

47588

Mart ayı içerisinde duyurusu yapılan “Tarihin Başlangıç Noktası Şanlıurfa” adlı Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışma sonuçları Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Başkanı İzzettin Küçük tarafından açıklandı.

Vali Küçük; “Şanlıurfa’nın değerlerini Türkiye’ye tanıtmak çerçevesinde yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Şanlıurfa Valiliği ŞURKAV bünyesinde düzenlenen doğa, insan ve mekân konulu yarışmaya toplan 482 fotoğrafçının 1811 fotoğrafla müracaat ettiğini belirten Vali İzzettin Küçük, dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğrafların 4 Haziran’da Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Sergi Salonunda sergileneceğini kaydetti. Şanlıurfa’nın ruhunu kimliğini yansıtan fotoğrafların seçilmesi ve Şanlıurfa’nın sahip olduğu değerleri tanıtmak amacıyla düzenledikleri yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden başvuru olduğunu dile getiren Vali İzzettin Küçük, Şanlıurfa, fotoğraf sanatçıları için birçok malzemeyi barındıran bir şehir, bu nedenle bu yarışmayı gelecek senelerde daha geniş katılımlı, profesyonelliğin ve ödüllerin daha yüksek olduğu bir zemine kaydırmaya çalışıyoruz. Açıklayacağımız sonuçlar şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Başkanı İzzettin Küçük, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamanın ardından değerlendirme jürisinin belirlemiş olduğu dereceye giren fotoğrafları açıkladı. Yarışmanın birincilik ödülüne “Ziyaret” adlı fotoğrafıyla yarışmaya Ankara’dan katılan Orhan Köse oldu. İkincilik ödülüne “Atlar” isimli fotoğrafıyla Şanlıurfa’dan katılan Mahmut Ormancıoğlu kazanırken; Aydın’dan yarışmaya katılan Cihan Karaca ise Cami adlı fotoğrafıyla üçüncülüğe layık görüldü. Bu sonuçlarla yarışmanın birincisi 10 bin, ikincisi 7 bin 500, üçüncüsü ise 5 bin TL para ödülünün sahibi oldu. 4 bin 500 TL’lik mansiyon ödüllerini ise, Mehmet Tokatlı, Mehmet Baysan ve Arzu İbanoğlu adlı fotoğrafçılar almaya hak kazandı. Yarışmanın sonucunda toplam 40 fotoğraf da sergilenmek üzere belirlenirken bu fotoğrafların sahiplerine de 200 TL para ödülü verilecek.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ilk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Sergi Salonunda sergilenecek olan fotoğrafların daha sonraki dönemlerde farklı illerde de Şanlıurfa’nın tanıtımına katkı amacıyla sergileneceğini belirtti.