KURSLAR

Her yıl Eğitim ve Öğretim dönemleri içerisinde Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) bünyesinde çeşitli kültür dallarında kurslar açılmaktadır. Bugüne kadar Resim, Halkoyunları, Tiyatro, Kılıç Kalkan, Maket Uçak ve Planör, Fotoğraf, Keman, Ud, Uzun ve Kısa Kol Bağlama, Ney, Tasavvuf Müziği, Osmanlıca, Hüsn-ü Hat, Farsça, THM Çocuk, THM Yetişkinler, TSM Yetişkinler, Kilim, İpek Halı, Keçe, Ehram Dokuma, Taş Yonuculuğu, dallarında 223 Kurs açmış olan ŞURKAV’da yaklaşık 18.000 Kursiyer yetişmiştir. Açılan kurslar sonucunda Yurdumuza ve ailelerine faydalı çok sayıda sanatkâr vasıflı eleman yetişmiştir.

ŞURKAV’ın vermiş olduğu Kurslara yaş, eğitim düzeyi, cinsiyet, din ve dil farkı gözetmeksizin herkese sosyal ve kültürel bilgi ve beceriler kazandırmak ya da mevcut bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla kurs hizmetleri sunmaktadır. Şehrimizin kültürel ve sanatsal dokusunu zenginleştiren bu çalışmalar sayesinde, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş ya da bu sistemin herhangi bir kademesinde bulunan veya örgün eğitimlerini tamamlamış kişileri, iyi ahlaklı insan, özgür düşünceli birey, meslek sahibi, ortak kültürün gönüllü temsilcisi, katılımcı, paylaşımcı ve üretken vatandaş olarak yetiştirmek hedeflenmektedir.

Ayrıca ŞURKAV kurslarından yetişmiş gençlerimiz vakfımızca kurs gördükleri dallarda, girdikleri üniversite sınavlarında ve çeşitli yarışmalarda başarılı olmuşlardır.

Her dönem sonunda ŞURKAV Kurslarına düzenli olarak devam eden kursiyerlere kurs sonunda kurs bitirme sertifikaları verilmektedir.

2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminde
Vakfımız Bünyesinde Devam Eden Kurslarımız

  • Hüsn-i Hat Kursu
  • Halk Oyunları
  • Türk Halk Müziği Kursu
  • Türk Sanat Müziği Kursu
  • Resim Kursu
  • Tiyatro Kursu
  • Filografi Kursu