Blog

23.Birbirimize-Misafir-Olalim-Projesi-1

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde ŞURKAV ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birbirimize Misafir Olalım” projesi başladı.

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV), ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Birbirimize Misafir Olalım Projesi” kırsal mahallelerde yaşayan öğrencileri kent merkezinde ağırlamayı hedefliyor.

Projenin ilk kafilesi olan Kırkpınar Ortaokulu öğrencileri 11 Mart 2019 tarihinde kent merkezine getirtilerek projeye start verildi. Göbeklitepe ziyareti ile başlayan program Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyareti ile devam etti. Bir alışveriş merkezinde öğle yemeklerini yiyen öğrenciler ardından Balıklıgöl’ü, Halil ür-Rahman Kültür ve Sanat Külliyesi, Rızvaniye El Sanatları Külliyesi’ni gezdiler ve ardından alanda bulunan önemli mekanları ziyaret ettiler.

Oldukça eğlenceli anlar yaşayan öğrenciler gün sonunda ev sahibi öğrencilerle zaman geçirmek üzere ailelere teslim edildiler.

Mutlulukları ve heyecanları gözlerinden okunan Kırkpınar Ortaokulu öğrencileri projede emeği geçen yetkililere de teşekkür etti.

Proje kapsamında geziye katılan misafir öğrenciler 16 Mart 2019 tarihinde kendilerine ev sahipliği yapan çocukları köylerinde misafir edecekler. Proje, Mart ve Nisan aylarında toplam 4 kafile ile devam ettirilecek.