Blog

web-site2

Şanlıurfa valiliği öncülüğünde Eyyübiye Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ŞURKAV işbirliği ile düzenlenen Tek Ses İki Hareket Projesi kapsamında düzenlenen okullar arası Halk Oyunları ve koro yarışmaları renkli görüntülerle sona erdi.

Şehrimizin UNESCO müzik şehri adaylığına alt yapı oluşturmak, geleneksel kültürümüzün önemli bir dalı olan müzik ve halk oyunlarımızın yaşatılmasına ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak ve gençlerimizin kendi kültürlerine sahip çıkmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen projede il ve ilçelerimizde bulunan İlkokul, Ortaokul ve liseler Koro ve halkoyunları dallarında yarıştılar.

Yarışmaya katılan tüm okullara katılım belgesi, öğrencilerin okumaları için kitap ve dereceye giren ekiplere kupa ve para ödülü verildi.

Dereceye giren okullar

KORO YARIŞMALARINDA

İlkokul Kategorisi Sonuçları;
1.Eyyübiye Doktor Cavit ÖZYEĞİN İlkokulu
2.Suruç Cumhuriyet İlkokulu
3.Viranşehir Tevfik Fikret KURTCAN İlkokulu

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Karaköprü 100.Yıl İlkokulu
Ceylanpınar Cengiz TOPEL İlkokulu
Harran Cumhuriyet İlkokulu

Ortaokul Kategorisi Sonuçları;

1.Karaköprü Şerif Özden Başarı Ortaokulu
2.Eyyübiye Atatürk Ortaokulu
3.Ceylanpınar Şehit Feyyaz Yumuşak Ortaokulu

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Bozova Şehit Habip Şahin Ortaokulu
Viranşehir Şehit Mehmet Kaya Ortaokulu
Suruç Bilgi Ortaokulu

Lise Kategorisi Sonuçları;

1.Suruç 11 Nisan Kemal Kılıç Anadolu Lisesi
2.Bozova Anadolu Lisesi
3.Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Haliliye Bahçelievler Saadet Özdemir MTAL
Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi
Ceylanpınar Fen Lisesi

HALKOYUNLARI YARIŞMALARINDA

İlkokul Kategorisi Sonuçları;

1.Karaköprü Metehas İlkokulu
2.Halfeti Atatürk İlkokulu
3.Karaköprü Narlı İlkokulu

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Hilvan Mustafa Kemal İlkokulu
Hilvan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
Hilvan 75.Yıl İlkokulu

Jüri Özel Ödülü
Harran Koyunluca İlkokulu

Ortaokul Kategorisi Sonuçları;

1.Hilvan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
2.Karaköprü Ortaokulu
3.Eyyübiye Halilurrahman Ortaokulu

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Karaköprü Şerif Özden Başarı Ortaokulu
Hilvan Mustafa Kemal Ortaokulu
Halfeti Yunus Emre Ortaokulu

Lise Kategorisi Sonuçları;
1.Haliliye Urfa Anadolu Lisesi
2.Haliliye Urfa MTAL

3.Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi

Mansiyon Ödülü Alan Okullar
Akçakale Şehit Astsubay Halil Kanat Anadolu Lisesi
Halfeti Anadolu Lisesi
Halfeti Yukarıgöklü Anadolu Lisesi

Jüri Özel Ödülü
Eyyübiye Anadolu Lisesi