ÜCRETSİZ KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI

logo

ÜCRETSİZ KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde 1990 yılında kurulan Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı, Kurulduğu günden bu yana çok yararlı hizmetler vermiş, Gerçekleştirdiği hizmetlerde ihtiyaç ve beklentiye cevap vermeye, bir o kadar da farklı olmaya özen göstermiştir. Bilimden sanata, kültürden, folklora geniş bir yelpazeye yaydığı faaliyetlerinde her yıl daha güzelini başarmayı ilke edinmiştir. 

ŞURKAV Kültür alanında maddi manevi değerlerimize sahip çıkarken eğitim alanında da “Herşey insan içindir” ilkesinden hareketle etkinlikler, yarışmalar, eğitim çalışmaları, yayın çalışmaları, restorasyonlar gibi pek çok faaliyet gerçekleştirmiştir.

Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin gelişimlerini artırmak, bilgi, beceri kazandırmak, üst öğretime hazırlamak, kültürel değerlerimizi korumak ve yaygınlaştırmak amacıyla ŞURKAV tarafından 2014- 2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde sosyal ve kültürel dallarda kurslar açılacaktır.

Ücretsiz olarak verilecek olan Osmanlıca, Hüsn-ü Hat, Tiyatro,  Ney ve THM Çocuk kurslarına müracaatlar 30 Kasım 2014 tarihinde sona erecektir. Kurslara kayıtlar Balıklıgöl Civarı Bıçakcı Mh.1252. sk No:10 ŞURKAV İdare merkezinde yapılmaktadır.

Bugüne kadar ŞURKAV’da açılan kurslar sonucunda Yurdumuza ve ailelerine faydalı çok sayıda sanatkâr vasıflı eleman yetişmiştir.

Ayrıca ŞURKAV kurslarından yetişmiş gençlerimiz vakfımızca kurs gördükleri dallarda, girdikleri üniversite sınavlarında ve çeşitli yarışmalarda başarılı olmuşlardır.


Dosya :

829