logo

ŞURKAV OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV)’ın 2012 yılı II. Olağan Genel Kurulu Toplantısı 17.11.2012 Cumartesi günü saat 11.00’da ŞURKAV Kültür Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik, Şanlıurfa Milletvekilleri Yahya AKMAN, Abdülkerim GÖK, ŞURKAV Başkanı Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ ve Mütevelli Heyet üyeleri katıldı.

Yapılan toplantıda Mart 2012 Kasım 2012 tarihleri arası faaliyet raporu okundu, faaliyet raporunun okunmasının ardından, Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üye seçimi yapıldı, yapılan seçim sonucunda,

M.Zeki ERDEM, İ.Bakır CANBAZ, Kemal KAPAKLI, Adil SARAÇ ve Sabri KÜRKÇÜOĞLU Yönetim Kurulu Üyeliğine, Müslüm C. AKALIN ve İsmail DEMİRKOL ise Denetleme Kurulu Üyeliğine seçildiler.

Dilek ve Temenniler bölümünde bir konuşma yapan ŞURKAV Başkanı Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ, Yeni yönetim ve denetim kuruluna başarılar dileyerek, ŞURKAV’ın ilimizle ilgili tüm kültürel faaliyetlerde aktif olduğunu, şimdiye kadar 10 bine yakın çocuğun, kültürel gezilere katıldığını ve yapılan faaliyetler ile Turizme, kültüre katkı sağlandığını ve El Sanatları konusunda önemli çalışmalarımızın olduğunu belirttiği konuşmasında,

Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan ve çok büyük paralar harcamadan ileri teknoloji ile donatılmış Dijital Bilgi platformu Merkezini Şanlıurfa’ya kazandırdığını belirtti.

ŞURKAV Başkanı Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENǒin konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ise yaptığı konuşmada, Bu yönüyle Şanlıurfa’da kurulan ŞURKAV’ın kuruluşuna vesile olanlar ve hizmet edenlere bugüne kadar taşınmasına vesile olanlara bende şükranlarımı sunuyorum. ŞURKAV’ın Hizmet alanları olarak genelde baktığımız zaman eğitim, kültür ve sanat adına verilen hizmetler olduğunu ifade eden Sayın Faruk ÇELİK,

Şanlıurfa’da hizmetlerin tek boyutlu olarak ele alınması çok önemli, her bir bireyin Şanlıurfa‘yı daha ileriye taşıması konusunda Şanlıurfa’nın değer yargılarının taşınması konusunda da hepimiz bir sorumluluk ve bilgi içersinde olmamız lazım diye düşündüğünü belirttiği konuşmasında ŞURKAV Yönetimine de çalışmalarında başarılar dilediğini belirtti.

Konuşmaların ardından Toplantı sona erdi.


Dosya :

1214