ŞURKAV İZMİR ŞUBESİ ŞANLIURFA ZİYARETİ

logo

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı İzmir Şubesi; 47 kişilik bir grupla Şanlıurfa'yı ziyaret etti.

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı İzmir Şubesi; kentin turistik mekanlarını tanıtmak, Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel birikimini yerinde görmek amacıyla İzmir’den Şanlıurfa 47 kişilik bir katılımcı gurubu ile şehrimizi ziyaret etti. Gündüz şehri gezen İzmirliler Şurkav Kültür Merkezi'nde düzenlenen gece sıra gecesinde doyasıya eğlendi. 
ŞURKAV İzmir Şube Başkanı Urfa'lı iş adamı İbrahim Halil Ülgen'in girişimleri ve Şanlıurfa Valiliği koordinesinde kente gelen izmirli 47 kişilik kafile öncelikle Birecik ve Halfeti’yi gezdi. Grup daha sonra ŞURKAV Kültür Merkezi'nde kendileri için düzenlenen sıra gecesine katıldı. Sıra gecesinde Belediye Sıra Gecesi ekibi sahne alırken davetliler şarkılara eşlik ederek eğlendi. 
Gecenin anısına Şurkav Yönetim Kurulu üyesi Sabri Kürkçüoğlu yaptığı açıklamada "Şanlıurfa’da çok güzel bir gecedeyiz ŞURKAV Kültür Merkezinde ŞURKAV İzmir Şubesinin Şanlıurfa’ya düzenlemiş olduğu gezide misafirlerimizi ağırlıyoruz.  İbrahim bey İzmir’de başarılı bir iş adamı aynı zamanda gönüllü olarak Urfa’yı tanıtan bir insan. Şurkav şube başkanlığınıda büyük çaba göstererek devam ettirmektedir.  Burda huzurunuzda çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Misafirlerimizde Şurkav Kültür Merkezinde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Tekrar hepsine hoşgeldiniz diyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
Gezinin sadece sıra gecesinden ibaret olmadığını vurgulayan ŞURKAV İZMİR Şube Başkanı İbrahim Halil Ülgen ise "Sıra gecesi işin bir kenarıydı ama önemli bir noktası oldu. Özellikle bu organizasyon için merkez şubeye, yönetim kuruluna Vali beye, Vali yardımcısına, Sabri beye teşekkür ediyoruz.  Burada temel amaç Urfa'nın tarihini kültürünü doğru bilgilerle izmirlilere tanıtmak." dedi. 
Gezinin ikinci günü ise; Halil Ür Rahman, Göbeklitepe ve Eyüp Peygamber Makamı gibi tarihi mekanları da ziyaret eden izmirli kafile kentimizden ayrıldı.

Dosya :

1111