TARİHİN DOĞDUĞU ŞEHİR FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

logoŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Tarihin Başlangıç Noktası Şanlıurfa adlı Ulusal Fotoğraf Yarışmasının sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Mart ayı içerisinde duyurusu yapılan yarışmanın sonuçlarını açıklayan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; sonuçların dereceye giren fotoğrafçılara ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi.

Şurkav tarafından düzenlenen doğa, insan ve mekan konulu toplan 482 fotoğrafçının 1811 fotoğrafla müracaat ettiği yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğrafların 4 Haziran’da Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Sergi Salonunda sergilenecek.

Şanlıurfa’nın sahip olduğu değerleri tanıtmak amacıyla düzenledikleri yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden başvuru olduğunu dile getiren Vali İzzettin Küçük: “Şanlıurfa fotoğraf sanatçıları için birçok malzemeyi barındıran bir şehir. Bu yüzden bu yarışmayı gelecek senelerde daha geniş katılımlı, profesyonelliğin ve ödüllerin daha yüksek olduğu bir zemine kaydırmaya çalışıyoruz. Açıklayacağımız sonuçlar şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük yarışmayla ilgili yaptığı açıklamanın ardından dereceye girenleri basın mensuplarıyla paylaştı. Buna göre yarışmanın birincisi Ziyaret adlı fotoğrafıyla yarışmaya Ankara’dan katılan Orhan Köse oldu. İkincilik ödülünü Şanlıurfa’dan yarışmaya katılan Mahmut Ormancıoğlu Atlar adlı fotoğrafıyla kazanırken; Aydın’dan yarışmaya katılan Cihan Karaca ise Cami adlı fotoğrafıyla üçüncülüğe layık görüldü.

Bu sonuçlarla yarışmanın birincisi 10 bin, ikincisi 7 bin 500, üçüncüsü ise 5 bin TL para ödülünün sahibi oldu. 4 bin 500 TL’lik mansiyon ödüllerini ise; Mehmet Tokatlı, Mehmet Baysan ve Arzu İbanoğlu adlı fotoğrafçılar almaya hak kazandı. Yarışmanın sonucunda toplam 40 fotoğraf da sergilenmek üzere belirlenirken bu fotoğrafların sahiplerine de 200 TL para ödülü verilecek.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; ilk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Sergi Salonunda sergilenecek olan fotoğrafların daha sonraki dönemlerde farklı illerde de Şanlıurfa’nın tanıtımına katkı amacıyla sergileneceğini belirtti.


Dosya :

256